Exam Schedule

Class – III
 Dates A B C
16.04.15 Hindi –  Nirmal Maths –  Namta _____
21.04.15 English – Mandeep Hindi –  Sukhwinder Computer – Shelly
28.04.15 Maths – Mandeep Punjabi – Seema English – Poonam Saini
05.05.15 Computer –  Shelly E.V.S  –  Namta E.V.S –  Monika
12.05.15 E.V.S – Mandeep Sandhu English – Namta Maths – Poonam
19.05.15 Punjabi –  J.P. Kaur _____ Hindi  – Neelam
26.05.15 _____ Computer –  Archana Punjabi  – J.P. Kaur

 

Class – IV
 Dates A B C D
16.04.15 E.V.S – Poonam Punjabi –  J.P. Kaur E.V.S –  Mandeep Sandhu Maths – Kiran
21.04.15 Punjabi – J.P. Kaur S.Science –  Poonam Maths –  Balwinder English – Avantika
28.04.15 Hindi –  Sukhwinder _____ Punjabi –  Parminder Hindi – Ravinder
05.05.15 Maths – Poonam Hindi – Sukhwinder Hindi – Ravinder Punjabi – J.P. Kaur
12.05.15 English –  Namta Maths – Kiran _____ _____
19.05.15 Computer –  Shilpa English – Anurita English – Avantika Computer –  Archana
26.05.15 _____ Computer – Shilpa Computer  – Shelly E.V.S –  Namta

 

Class – V
 Dates A B C
16.04.15 S.Science – Sapna Saini Hindi – Ravinder Punjabi –  Parminder
21.04.15 Science – Navdeep Punjabi – Parminder Hindi – Ravinder
28.04.15 Punjabi – J.P. Kaur S.Science – Brahmjot Science – Navdeep
05.05.15 Computer – Shilpa Science – Anurita S.Science – Brahmjot
12.05.15 Hindi – Sukhwinder Computer – Shilpa English –  Avantika
19.05.15 Maths – Balwinder Maths – Keran Computer – Shelly
26.05.15 English – Brahmjot English – Avantika Maths – Balwinder

 

Class – VI
 Dates A B C
16.04.15 Science – Navdeep English – Prabhjot Science – Anurita
21.04.15 S. Science – Manjeet Maths – Kiran English – Bhramjot
28.04.15 Computer – Shilpa S. Science – Manjeet S. Science – Sapna Saini
05.05.15 English – Prabhjot Computer – Archana Maths – Balwinder
12.05.15 Punjabi – J.P. Kaur Hindi – Ravinder Computer – Archana
19.05.15 Hindi – Savita Punjabi – Parminder Hindi – Geeta
26.05.15 Maths – Harsandeep Science – Navdeep Punjabi – Parminder

 

Class – VII
Dates A B C
16.04.15 Hindi – Savita Maths – Harsandeep Maths – Sandeep
21.04.15 English – Prabhjot Hindi – Savita Hindi – Sarabjit
28.04.15 Punjabi – Inderjeet English – Prabhjot Computer – Archana
05.05.15 Maths – Harpreet Punjabi – Parminder English – Jasmeet
12.05.15 Science – Anurita Computer – Shelly Punjabi – Parminder
19.05.15 S. Science – Harvinder Science – Jagmeet Science – Navdeep
26.05.15 Computer – Shelly S. Science – Namta S. Science – Sapna Saini

 

Class – VIII
Dates A B C
16.04.15 English – Prabhjot Maths – Harpreet Computer – Archana
21.04.15 Computer – Shilpa Computer – Archana English – Harleen
28.04.15 Maths – Harsandeep Science – Anurita Maths – Harpreet
05.05.15 Hindi – Savita S. Science – Chaity S. Science – Manjeet
12.05.15 Punjabi – Jsminder Hindi – Sarabjit Punjabi – Inderjeet
19.05.15 S. Science – Manjeet Punjabi – Inderjeet Hindi – Sarabjit
26.05.15 Science  – Anurita English – Prabhjot Science – A.Vohra

 

Class – IX
 Dates A B C
16.04.15 English – Jasmeet Computer – Shelly Computer – Shilpa
21.04.15 Maths – Sandeep English – Jasmeet English – Ramneet
28.04.15 Computer – Shelly Punjabi – Jasminder Science – Maninder
05.05.15 Hindi – Sarabjit Maths – Sandeep Punjabi – Inderjeet
12.05.15 S. Science – Chaity Science – Maninder S. Science – Harvinder
19.05.15 Science – Dinesh S. Science – Chaity Maths – Harpreet
26.05.15 _____ _____ _____